Kontaktní údaje:
Zlatnictví Šumperk
Hlavní třídaa 12/5
Šumperk 78701
Tel.: 604591095
Kontaktujte nás:
Váš email:
Dotaz:
Počítadlo návštěv:

Obchodní řád

Záruční podmínky - Reklamační řád

V našem internetovém obchodě poskytujeme stejné podmínky pro uplatňování reklamací, jaké jsou platné v kterékoliv naší běžné kamenné prodejně v souladu s platným Občanským zákoníkem. Záruka na zboží je 24 měsíců, pokud není uvedeno jinak

Reklamované zboží včetně veškerého příslušenství, dokladů a průvodního dopisu se stručným popisem vady zboží pošlete zpět na adresu našeho e-shopu nebo dohodou přímo výrobci s poznámkou * Reklamace* a stručným popisem vzniku vady. Zásilky zaslané na dobírku nebudou přijaty.

O průběhu reklamačního řízení budete informováni emailem; popřípadě telefonicky.

Našim cílem je vyřídit reklamaci k Vaší spokojenosti. Při výskytu vady na šperku se zpravidla jedná o vadu odstranitelnou (tj. vadu, kterou lze opravou odstranit, aniž by utrpěl vzhled, funkce a kvalita zboží) a zákazník má právo, aby byla vada řádně a včas odstraněna. Naš e-shop reklamovanou vadu odstraní bez zbytečného odkladu a bezplatně, a to nejpozději ve lhůtě do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace. Tato doba se nepočítá do záruční lhůty.

Záruka se nevztahuje na změny, které vznikly v důsledku opotřebení a vady, které byly způsobeny nevhodným zacházením se šperky.

 

Vady neuznané:

mechanické poškození (sešlápnutí, zlomení, přetržení řetízku mimo spoj - deformace tvaru šperku, poškrábaný povrch, viditelné poškrábání kamenů, zlomené mechaniky u náušnic nad neodborně provedený zásah nebo oprava.
Oxidace (černání) šperků zejména u stříbra, výjimečně i u zlata, které je způsobené vlivem prostředí (chemické výpary, reakce na léčiva, parfémy, nebo změny tělesné teploty).

Reklamační řízení může být zahájeno pouze při předložení úplného reklamovaného zboží, nákupního dokladu (účtenky) a záručního listu

 

Zásady pro správné zacházení se šperky:

Aby Vám šperk dlouho sloužil, doporučujeme Vám dbát následujících rad, jak se šperkem správně zacházet:
Šperky s drahokamy zásadně nenosit při výkonu hrubých a těžkých prací, při mytí nádobí a praní prádla (drahokamy, sklodoplňky, korály a přírodní perly nesnáší střídání teplot, perly kyselé prostředí (zcela rozpustné v octu), dále je nutné se vyvarovat prašnému prostředí a prostředí s chemickými výpary. Zvláště prsteny jsou náchylné na mechanická poškození. Šperky neukládat do blízkosti předmětů obsahující síru, např. předmětů z gumy či lepenky. Rovněž lázeňské koupele, které obsahují síru způsobí velmi agresívní oxidaci. Šperky je vhodné ukládat do šperkových krabiček nebo alespoň PVC sáčků.
U broušených řetízků se vyvarujte ostrého ohybu, především při ukládání řetízků.

V domácích podmínkách lze šperky (velmi opatrně a pečlivě) vyčistit prostřednictvím čistících utěrek, které jsou v prodeji na našich prodejnách. Nejlépe však je čištění a opravy svěřit do rukou odborníka. Naše družstvo poskytuje i pozáruční opravy šperků

šumperk 27.1.2010


Created by: Fusek-Design, 2010